Сенат США вимагає від Трампа вивести війська з війни проти Ірану – CNN

У вівторок Сенат США ухвалив резолюцію, яка зобов’язує президента вивести американські збройні сили із зони конфлікту з Іраном. Це голосування стало серйозним політичним ударом по Дональду Трампу та чітким сигналом, що військова кампанія втрачає підтримку в Конгресі.

Про це пише CNN.

Демократи вже не вперше намагаються обмежити військові повноваження Трампа (це вже десяте подібне голосування з початку року). Проте їхня кампанія поступово здобуває прихильність серед республіканців.

Резолюцію ухвалили з мінімальною перевагою – 50 проти 48. До демократів приєдналися четверо сенаторів-республіканців.

Президент США різко відреагував на результати голосування у своїй соцмережі Truth Social, назвавши його “несвоєчасним і безглуздим”, а сам факт ухвалення – “наданням допомоги та підтримки ворогу”.

“етверо республіканців-невдах проголосували разом із “думократами”, і Іран запитав моїх людей: “що все це означає?”. Ці сенатори щойно ускладнили мою роботу, але я все одно доведу її до кінця, так чи інакше”, – написав Трамп.

Подібна реакція була і після того, як раніше цього місяця аналогічний документ ухвалила Палата представників (215–208). Тоді Трамп назвав чотирьох республіканців, які проголосували “за”, “популістами” та звинуватив їх у непатріотичності.

Офіційний представник Білого дому відкинув значення цього голосування і заявив, що резолюція не має юридичної сили. Однак помічник одного з конгресменів-демократів заявив CNN, що вони вважають документ обов’язковим до виконання, і його статус ще доведеться з’ясовувати в юридичній площині.