Витрати Пентагону на війну з Іраном сягнули вже $40 млрд – CNN

Конфлікт обійшовся Міністерству оборони США приблизно в $40 млрд, згідно з попередніми даними. Ця цифра включає вартість боєприпасів, знищеного обладнання та пошкодження баз.

Про це пише CNN з посилання на Центр стратегічних і міжнародних досліджень.

Це включає близько $26 млрд, витрачених на боєприпаси. Це були найбільшими витратами через постійне використання високотехнологічної далекобійної зброї.

Зокрема, йдеться приблизно про тисячу крилатих ракет Tomahawk, кожна з яких коштує близько $2,5 мільйона.

Експерти зазначають, що військові використали значні частини ключових ракетних запасів. Трамп у червні намагався змусити оборонні компанії виробляти більше зброї.

У Центрі досліджень підрахували, що лише перші 100 годин бойових дій обійшлися США у $3,7 млрд. Пізніше темпи витрат почали знижуватися, оскільки інтенсивність ударів зменшилася.

Хоча основний тягар витрат припав на Пентагон, за попередніми даними, конфлікт обійшовся іншим відомствам, таким як Міністерство внутрішньої безпеки та Міністерство у справах ветеранів, у $1 млрд.

Також раніше Пентагон подав запит на додаткове фінансування в розмірі $80 млрд. Менше ніж $20 млрд із загальної суми запиту пов’язані з нагальними потребами, пов’язаними з війною в Ірані, що не включає такі витрати, як ремонт об’єктів та утримання американських військових баз у регіоні.