Путін з Лукашенком домовилися про інтеграцію та спільні ринки: деталі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко і очільник РФ Володимир Путін за підсумками переговорів в Москві домовилися про узгодження всіх 28 “союзних програм”, а також про єдині макроекономічну політику, оборонний простір і ринок нафти й газу.

Про це стало відомо із пресконференції Лукашенка і Путіна.

“Сьогодні хотів би із задоволенням відзначити, що узгоджені всі 28 програм. Завтра мається на увазі ухвалення їх на засіданні Ради міністрів Союзної держави в Мінську, після чого вони будуть винесені на затвердження Вищої державної ради Союзної держави, засідання якої планується провести до кінця поточного року.

Ми домовилися з Олександром Григоровичем, зараз подивимося наші графіки і визначимо більш-менш точну дату …

Росія і Білорусь домовилися про єдину макроекономічну політику, інтеграцію платіжних систем і гармонізацію грошово-кредитної політики

Дві країни також переходять до єдиної промислової політики і взаємного доступу до держзакупівель і держзамовлень “, – заявив Путін.

Білорусь і Росія домовилися, що знімуть всі ковідні обмеження в пасажирському авіасполученні

Путін заявив, що обговорив з Лукашенком формування єдиного оборонного простору РФ і Білорусі, а навчання “Захід-2021” нібито “не спрямовані проти кого-небудь”.

Співрозмовники також передбачили створення єдиного ринку нафти і нафтопродуктів, договір про єдиний ринок електроенергії, до 1 грудня 2023 буде підписаний договір про єдиний ринок газу.

Також російський президент пообіцяв, що ціна на газ для Білорусі на 2022 рік збережеться на рівні цього року.

Нагадаємо: