Безос здійснив перший успішний політ у космос (відео)

20 липня відбувся перший туристичний запуск у космос ракети New Shepard компанії Blue Origin.

На борту був її засновник 57-річний Джефф Безос.

Політ тривав трохи більше ніж 10 хвилин, а після вдалого старту, капсула з астронавтами приземлилася на парашутах на землю.

Разом із ним у космос вирушив його молодший брат, 53-річний Марк Безос, 82-річна льотчиця Воллі Фанк і 18-ти річний Олівер Деймен із Нідерландів.

Трансляція запуску ведеться на сайті Blue Origin. Старт ракети було намічено на 16:00 за київським часом, але трохи затримався через погодні умови.

Ракета полетіла із космодрому, побудованого в пустелі на заході штату Техас (США). Ракета є повністю автоматизованою і не вимагає управління з боку персоналу. Місія стала першим у світі безпілотним польотом у космос з екіпажем, повністю складається з цивільних осіб.

Джефф Безос

Додамо, що разом із Безосом і його братом у космічний політ відправилася Воллі Фанк, яка ще в 1961 році проходила тестування, щоб стати астронавтом. У 2012 вона також вкладала гроші в іншу компанію Virgin Galactic, щоб відправитися в космічну подорож. Американка стала найстаршою людиною, яка побуває в космосі, пише “Обозреватель”.

Запуск ракети New Shepard
Капсула з космонавтами спускається на парашутах
Капсула на землі

Олівер Деймен став наймолодшим астронавтом в історії. Його батько – банкір, який брав участь в аукціоні Blue Origin. Відзначимо, що хлопець зайняв місце іншого пасажира, який скасував свій політ через “розбіжності графіків”.

Перші космічні туристи компанії Blue Origin

Додамо, що дата польоту 20 липня збігається з 52-ми роковинами місії Аполлон-11 у 1969 році і днем висадки американців Ніла Армстронга та Базза Олдріна на Місяць.

Безос та інші пасажири ракети New Shepard

New Shepard отримав свою назву на честь Алана Шепарда – першого американського астронавта, який здійснив суборбітальний політ 1961 року.

Астронавти виходять з капсули
Безос після приземлення

Читайте більше новин світу за посиланням: