Байден заявив про підтримку України і пригрозив Путіну: усі деталі переговорів

 

Президент США Джо Байден заявив лідеру країни-агресора Володимиру Путіну, що підтримує територіальну цілісність України. При цьому, що американці не дотримуються антиросійської політики.

“Обозреватель” зібрав головні заяви Байдена за підсумками його зустрічі з Путіним 16 червня в Женеві.

Байден передав Путіну список кібератак“Я передав список з 16 небезпечних кібератак. Нам потрібно домовитися, що буде вжито заходів проти злочинців, які займаються такими кібератаками на їх території. Потрібно домовитися про такі випадки і про конкретні заходи”, – сказав Байден.

Йдеться про список недоторканних об’єктів, які не можна атакувати. Це сталося після захоплення кіберзлочинцями великого нафтопроводу Colonial Pipeline.

США стежитимуть за правами людини в Росії“Я сказав Путіну, що не можу зберегти довіру свого народу, якщо не буду відстоювати права людини. Жоден президент США не зможе утримати довіру свого народу, якщо не буде голосно говорити про порушення прав людини”, – сказав Байден.

Так він прокоментував арешт російського опозиціонера Олексія Навального і американців в тюрмах в РФ. Якщо Навальний помре, наслідки будуть “руйнівними”, сказав президент США,

Заявив, що підтримує цілісність України“Я передав непорушну прихильність Сполучених Штатів до суверенітету і територіальної цілісності України. Я висловив свою позицію по Мінським угодам, Путін не став сперечатися, але є розбіжності”, – сказав президент.

З Путіним говорив без погроз і в хорошій атмосфері. Обговорювали навіть маму БайденаЗа словами Байдена, він не звинувачував і не погрожував Путіну. Замість цього говорив: а як би ви себе почували, якби ваш продуктопровід захопили кіберзлочинці, або “як би ми відчували себе, якби весь світ думав, що ми втручаємося в чужі вибори?”.

Путін і Байден говорили в тому числі і про особисте – матері американського президента. “Наступні 6-12 місяців покажуть, чи вдалося запустити стратегічний діалог, домовитися про обмін ув’язненими”, – сказав він. У відносинах між лідерами йдеться про власні інтереси, а не про довіру, зазначив політик.

“Холодна війна не в інтересах ані Росії, ані США, Путін це розуміє”, – сказав Байден.

Байден дав пресконференцію за підсумками зустрічі з Путіним
  • Домовилися разом працювати по Ірану, щоб не допустити отримання ним ядерної зброї.
  • У Байдена “немає проблем, щоб вести торгівлю з Росією, але вона повинна дотримуватися міжнародних норм”
  • Обговорили, як запобігти підйому тероризму в Афганістані.
  • “Він задоволений? Навіщо мені ці питання ще раз піднімати?”, – так Байден прокоментував реакцію Путіна на те, як американський лідер пояснив, чому назвав Путіна вбивцею.

Відзначимо, на прес-конференцію Байдена російські ЗМІ не запросили (американські могли задавати питання Путіну).

Як пройшла сама зустрічРозмова в “вузькому” форматі (президенти і глави дипломатичних відомств) тривали понад дві години, а ось в “широкому” колі розмова закінчилася швидше, ніж планували. В цілому саміт тривав близько 4 годин.

З особливостей – Байден відмовився від спільної пресконференції, як це прийнято після подібних зустрічей. Переговори провели на нейтральній стороні – в Швейцарській Женеві. Про візит американського президента до Росії, або Путіна в США не йдеться.

Саму зустріч можна вважатися історичною – зустріч між політиками в якості президентів відбулася вперше. До цього відносини між країнами загострювалися, в ЗМІ їх характеризували як “гірше, ніж було під час холодної війни”.

Російські пропагандистські ЗМІ напередодні зустрічі хвалили Путіна ще більш активно, ніж зазвичай.

Раніше ми інформували: