У Німеччині висунули звинувачення групі екстремістів, які планували встановити за допомогою РФ “новий порядок”- Financial Times
Правоохоронці Німеччини висунули звинувачення групі екстремістів, які планували згорнути владу в країні і домовитися з Росією про “новий порядок”.
Про це заявив німецький прокурор, повідомляє Financial Times.
“Влада Німеччини висунула обвинувачення 27 людям у злочинах, включно з тероризмом, державною зрадою і замахом на вбивство, за їхню ймовірну участь у минулорічній змові з метою повалення уряду”, – йдеться в повідомленні.
В обвинуваченні йдеться про кілька зустрічей змовників із російськими урядовцями у 2022 році та в їхньому намірі залучити Москву до створення в Німеччині “нового правила”.
Прокурор заявив, що обвинувачені належали до терористичної організації, заснованої наприкінці липня 2021 року, метою якої було насильницьке усунення чинного державного ладу в Німеччині та заміна його власною формою правління.
Усі обвинувачені належали до екстремістського руху “Рейхсбюргер” – еклектичного угруповання змовників, расових ідеологів і фантазерів, які відкидають легітимність сучасної демократичної держави та підтримують такі ідеї, як монархія і пангерманський націоналізм.
Очолювані Генріхом XIII принцом Ройсом ці 27 осіб звинувачуються в накопиченні значних фінансових ресурсів і запасів зброї для здійснення державного перевороту проти демократично обраного уряду в Берліні.
Путч був зосереджений на операції зі штурму будівлі парламенту в Берліні, Рейхстагу, з метою заарештувати парламентаріїв, захопити контроль над військовим радіо і спровокувати загальне повстання по всій Німеччині.
Після повалення федерального уряду змовники мали намір зв’язатися з російським урядом для переговорів про “новий порядок” у Німеччині.
Як стверджується в обвинувальному висновку, між членами групи і російськими офіційними особами було проведено і здійснено низку зустрічей у дипломатичних приміщеннях у Німеччині і, принаймні, в одному нерозкритому місці в Словаччині.
Прокурор уточнив, що йому не вдалося з’ясувати, якою була реакція на це Російської Федерації. Зустріч із російським консулом у Лейпцигу і двома змовниками з групи, що відповідала за закупівлі зброї, була запланована на грудень, але так і не відбулася, оскільки змову було розкрито першою.
Серед обвинувачених – росіянка. Вона сприяла зустрічам із представниками російського уряду, йдеться в обвинувальному висновку.