У Британії стартував саміт G7: назвали головні теми

У Британії стартував перший із моменту початку пандемії коронавірусу  аміт “Великої сімки” (G7) за особистої участі лідерів держав. Він триває із 11 по 13 червня на півострові Корнуолл.

Учасники обговорюватимуть питання вакцинації проти COVID-19, торгівлі, зміни клімату та розвитку інфраструктури.

Про це інформує “Обозреватель”.

Пандемія коронавірусу

Ще в середині січня 2021 року британський прем’єр-міністр Борис Джонсон оголосив про плани провести коронавірусний саміт “Групи семи”, щоб обговорити відновлення економік після пандемії.

Сьогодні ж зазначається, що лідери G7 повинні оголосити про нові постачання доз вакцин проти COVID-19 державам із низьким доходом. Поки відомо про намір розподілити не менше 1 мільярда доз препаратів протягом 2022 року.

Політики сподіваються, що це допоможе імунізувати в усьому світі 80% дорослого населення.

Руйнівні дії Росії

Президент Європейської Ради Шарль Мішель днями заявив, що країни “Великої сімки” єдині в думці щодо руйнівних дій Російської Федерації.

Зокрема, в Європейському Союзі засуджують незаконні провокаційні вчинки Кремля проти держав-членів ЄС і за його межами.

Мішель додав, що Євросоюз вважає Росію стороною конфлікту у війні на Донбасі: “ми розглядаємо її не як посередника, а як учасника. Чи не визнаємо незаконної анексії РФ Криму і не будемо”.

Королівський прийом

Варто зазначити, що в перший день саміту лідерів Британії, Сполучених Штатів Америки, Канади, Німеччини, Франції, Японії та Євросоюзу запросили на урочистий прийом за участю британської королеви Єлизавети II.

Захід пройде в критому ботанічному саду Проєкт “Едем” в історичному графстві Корнуолл.

Переговори Джонсона і Байдена

Прем’єр Британії Борис Джонсон і президент США Джо Байден вже провели особисту зустріч 10 червня. Перший появу демократа в Білому домі назвав “ковтком свіжого повітря”.

Лідери підписали “Атлантичну хартію”, що закріплює прагнення їхніх країн працювати спільно над вирішенням основних проблем у світі. Йдеться про “основні виклики століття – кібербезпека, нові технології, глобальне здоров’я і зміна клімату”.

Читайте більше новин світу за посиланням: