«росія вже програла»: Ягун про заміну ФСБ на ГРУ у плануванні війни

Нещодавно журналісти-розслідувачі, які займаються питаннями російських спецслужб, Андрій Солдатов та Ірина Бороган для Центру політичного аналізу Європи повідомили, що після невдач в Україні володимир путін доручив планування війни ГРУ. Раніше цим займалась ФСБ. Колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун розповів, чому путін дійшов до такого рішення і чим це обернеться для України.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

З чим пов’язана така зміна?

Все дуже просто: «спецоперація» перетворилась на війну. Коли путін і вся росія називала це вторгнення «спецоперацією», цим могла займатись навіть поліція, але тепер вони визнали, що ведуть війну. Це свідчить про те, що росія вже програла. Тепер їхнє військо, наприклад, не отримуватиме інформації від політичного керівництва. Вони усунули ФСБ, яка мала більше можливостей для отримання оперативної інформації. Якої якості була та інформація – це вже інше питання, але ФСБ має більш розгалужену мережу своїх джерел. Причому, не лише серед військових, а й серед цивільних. А тепер військові будуть сконцентровані виключно на армійських справах: штаби, кількість літаків і танків, їхнє розташування тощо. А що твориться у суспільстві та як воно реагує на ті чи інші речі – для ГРУ це просто «космос».

Чи існує конкуренція між цими структурами?

Так, і вона просто величезна. Причому, тут йдеться навіть не лише про конкуренцію, а про відверту нелюбов. Така ситуація склалась вже давно і часто працівники ГРУ зневажливо ставляться до ФСБ-шників та навпаки. Тому я думаю, що на основі цього в росії зараз почнуться різного роду «внутрішні ігри» і тут взагалі важко передбачити, як вони закінчаться.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Чи підсилить таке рішення армію рф?

Ні, де їм взяти додаткові потуги? Яку армію вони мали, таку й матимуть і якось її збільшити вони не мають змоги. Також нам не варто розраховувати на розумніше чи то пак професійніше керівництво у війську росії, бо йому теж немає звідки взятись. Ні ГРУ, ні ФСБ не має належних професійних кадрів, тому це ніяк не підсилить російську армію.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: