У Британії з’явився явний фаворит на посаду прем’єрміністра і ним став колишній міністр фінансів Великобританії Ріші Сунак, який переміг у другому турі конкурсу з обрання наступника Бориса Джонсона.
“Після того, як генеральний прокурор Суелла Брейверман була нокаутована під час голосування в четвер, залишилося п’ять кандидатів”, – пише BBC.
Сунак набрав 101 голос, колишня міністерка оборони Пенні Мордаунт отримала 83 голоси, а очільниця МЗС Ліз Трасс посіла третє місце з 64-ма.
Ясна річ, українців менше цікавить внутрішня політика, яку буде проводити Сунак, але після всебічної підтримки Бориса Джонсона ми очікуємо, що новий прем’єр дотримуватиметься того ж курсу в плані підтримки України.
Міжнародний експерт Юрій Олійник розповів, чого варто очікувати Україні від призначення Ріші на посаду прем’єра Британії.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Якою буде політика Ріші Сунака на чолі Британії?
Єдине питання, яке може нас тривожити щодо цього призначення, полягає у тому, що Борис Джонсон найбільше виступав проти Ріші, оскільки є підстави вважати, що саме він був ініціатором «підсиджування» Джонсона на цій посаді.
Але все, що стосується зовнішньої політики, має лишитись без змін. Зараз у Британії є консенсус не лише у Консервативній партії, а й у всій політичній еліті. Так, вони мали питання до Джонсона щодо внутрішніх справ, але зовнішні вектори в усіх однакові – Великобританія буде продовжувати стримувати росію та Китай, аби показувати свій вплив у східній Європі. Звісно, все буде залежати і від ситуації в Україні та того, як розвиватиметься війна. Крім того, Джонсон лишається у кріслі до осені, а за цей час також може відбутись багато всього. Проте в цілому я не вважаю, що нам варто перейматись.
Чи існують якісь ризики для нас?
Звичайно, вони є, проте не критичні. Тобто, може знизитись інтенсивність допомоги нам або увага до України стане меншою, але все це стосується винятково медійної сфери. В цих питаннях важко змагатися із харизматичним Борисом Джонсоном, тому може буде менше згадок про нас чи візитів до України. Але я думаю, що попри це, британська політика вже вийшла на такий рівень, коли ми з ними дуже тісно співпрацюємо у військовій сфері. Тому загалом боятись нічого.
Ну і, ясна річ, тут мають чітко працювати наші дипломати, які повинні продовжувати розбудовувати співпрацю з Туманним Альбіоном. Хто б не був лідером у цій країні, ми маємо «будувати мости» із ним. Наших політиків вже навчив гіркий досвід, коли ми вітали одного з кандидатів, принижуючи таким чином іншого, а виграв саме той, який нібито не був фаворитом. Я маю на увазі ситуацію з адміністрацією Порошенка та Дональдом Трампом. Тому я впевнений, що ми не повторимо цих помилок і утримаємось від якоїсь критики. Навіть сам Володимир Зеленський подякував Джонсону за підтримку, але ніякої критики не висловив, тому все добре.
Довідка:
Ріші Сунак (нар. 12 травня 1980) — британський політик, Канцлер скарбниці з 13 лютого 2020 до 5 липня 2022 року. Член Консервативної партії, раніше був головним секретарем скарбниці з липня 2019 року до лютого 2020 року. Депутат парламенту (Річмонд, штат Йорк) у Північному Йоркширі з 2015 року.
Народився в Саутгемптоні в родині панджабі-індуїстських батьків, які емігрували зі Східної Африки, здобув освіту у Вінчестерському коледжі. Вивчав філософію, політику та економіку в коледжі Лінкольна, Оксфорд, а згодом здобув ступінь магістра бізнес-адміністрування у Стенфордському університеті як стипендіат Фулбрайта. Навчаючись у Стенфорді, він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Акшатою Мерті, дочкою індійського бізнесмена-мільярдера Н. Р. Нараяни Мерті. Закінчивши навчання, працював у Goldman Sachs, а згодом партнером у фірмах гедж-фондів The Children’s Investment Fund Management та Theleme Partners.
Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica
Подав у відставку з посади Канцлера скарбниці 5 липня 2022 року, заявивши, що британське суспільство очікує від уряду «правильної, компетентної й серйозної роботи», а його погляди з прем’єр-міністром Бориса Джонсона «занадто різняться». Водночас подав у відставку й Саджид Джавід, міністр охорони здоров’я. Хвилю відставок спричинив скандал через призначення Борисом Джонсоном на посаду заступника «головного батога» Кріса Пінчера, звинуваченого в тому, що він п’яним домагався двох чоловіків у клубі в центрі Лондона.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Діагноз «русскій або «за кораблем»! Чому росіян невдовзі закриють у залізному «гетто»
- Чи потрібно усіх представників державної влади перевіряти на співпрацю з рф? Політолог назвав нюанси
- «Після того, як виженемо усіх «п***сів», будемо вимушені взятись за менших «півників» – рок-музикант Олександр Чемеров
- Чи судитимуть рашистських виродків?
- Чому ленд-ліз ще не працює і звідки ми отримуємо зброю?
- Формальність чи нові загрози: чому посольство США попросило своїх громадян виїхати з України?
- “Показати чергову велич”: військовий експерт розповів про новий воєнний план путіна
- «Залучали кримінальників, наркоманів і алкоголіків»: Чому у рф знову формують «добровольчі батальйони»?