Путін: Москва не кине Донбас, незважаючи ні на що - новини України

Путін звинуватив ЄС у кризі на кордоні: Польща обговорює ситуацію з Литвою і Латвією

Очільник РФ Володимир Путін заявив, що звинувачення на адресу Росії у зв’язку з міграційною кризою на польсько-білоруському кордоні звучать виключно із прагнення Європи перекласти відповідальність “з хворої голови на здорову”.

Про це він сказав в інтерв’ю “Росії 1”.

“Ми абсолютно не маємо до цього жодного відношення. Просто – зовсім!”, – заявив президент країни-агресора.

Тисячі мігрантів сконцентрувалися біля прикордонних переходів між Білоруссю та Польщею. 12 листопада група мігрантів прорвалася через білоруський кордон на прикордонному пункті пропуску Кузьниця.

Крім того, білоруські військові в ніч проти суботи службовою машиною намагалися зруйнувати тимчасова загородження на кордоні з Польщею.

Росія направила до Білорусі підрозділ десантників для “проведення навчань” у Гродненській області, що межує з Польщею та Литвою, але, незважаючи на це, Путін заявляє про свою непричетність до того, що відбувається.

Президент РФ сказав, що на Росію намагаються нібито без жодного приводу покласти відповідальність, при цьому додав: “Ключова ланка знаходиться в країнах ЄС”.

Путін також запевняє, що про те, що відбувається на кордоні Польщі, він дізнався зі ЗМІ, і раніше це питання з Олександром Лукашенком начебто ніколи не обговорював.

Натомітсь у зв’язку з загостренням ситуації на польсько-білоруському кордоні Польща обговорює з Латвією і Литвою можливість ініціювати статтю 4 Північноатлантичного договору.

Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв’ю PAP.

“Ми обговорюємо з Латвією, а особливо з Литвою, чи не запускати статтю 4 договору про НАТО”, – заявив польський прем’єр.

Згідно зі статтею 4 Північноатлантичного договору, будь-який член НАТО може вимагати консультацій з іншими союзниками,  коли, на думку якоїсь  зі сторін,   виникає  загроза  територіальній  цілісності, політичній незалежності або безпеці будь-якої із сторін.

Моравецький також розповів, що у ЄС будуть обговорювати подальші санкції проти режиму Лукашенка, зокрема, повне закриття кордону.

“Польський кордон стане ефективним та остаточним бар’єром для дій Лукашенка. Немає сумнівів у тому, що справа зайшла надто далеко. Ми вже знаємо, що одних слів недостатньо, щоб зупинити білоруський режим. Ми розуміємо, що будуть потрібні посилені санкції”, – зауважив глава польського уряду.

Ініціацію статті 4 договору про НАТО раніше застосовували у березні 2014 року щодо ситуації в Україні, теж на прохання Польщі.

Нагадаємо: