Президентом Тайваню став найгірший для Китаю кандидат – Reuters

Перемогу на виборах президента Тайваню, яки відбулися в суботу, 13 січня, отримав кандидат від правлячої партії Лай Чінте з результатом 40,2% голосів. Він виступає за окрему ідентичність Тайваню та відкидає територіальні претензії Китаю.

Лай Чінте, який обіймав посаду віцепрезидента, балотувався на третій термін, що є безпрецедентним кроком, зважаючи на нинішню виборчу систему Тайваню, пише Reuters. Кандидат від головної опозиційної партії Гоміньдан Хоу Юй-і вже визнав свою поразку.

Також суперником Лая Чінте був колишній мер столиці Тайбея Ко Веньцзе з Народної партії.

Напередодні виборів Пекін засудив Чінте як “небезпечного сепаратиста”, пригрозивши, що будь-які кроки до формальної незалежності Тайваню означатимуть війну, а також відхилив заклики нового президента до переговорів.

Водночас Лай Чінте заявив, що він відданий збереженню миру та статусу-кво (поточний статус) у Тайванській протоці та зміцненню оборони острова.

Виступаючи в місті Тайнань перед голосуванням, Лай закликав людей взяти участь у виборах.

“Кожен голос цінується, оскільки це важко зароблена демократія Тайваню”, – сказав він у короткому виступі.

При цьому міноборони Тайваню заявило вранці 13 січня про фіксацію чергових китайських повітряних куль, які перетинали протоку, а одна пролетіла над самим Тайванем. Такі інциденти у відомстві раніше засудили як психологічну війну і загрозу авіаційній безпеці.

Кандидат Хоу Юй-і раніше заявляв про плани відновити взаємодію з Китаєм і звинувачував Лая Чінте у підтримці формальної незалежності Тайваню. Лай своєю чергою називав того прокитайським політиком, однак Хоу Юй-і відкидає такі звинувачення.

Ко Веньцзе з Тайванської народної партії має популярність серед молоді, оскільки зосередився на нагальних питаннях, таких як висока вартість житла. Він також казав про плани налагодити відносини з Китаєм, але наполягав, що це не може відбуватися за рахунок відмови від тайванської демократії та способу життя.

Чинний президент острова Цай Інвень за тайванськими законами не може балотуватися після двох термінів.