Понад 70 літаків перекидали сили ОДКБ у Казахстан – Міноборони РФ

Для доставки колективних так званих миротворчих сил Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) до Казахстану було  сформоване повітряне угруповання з понад 70 літаків Іл-76 та п’яти Ан-124.

Про це інформує Міноборони РФ.

“Створене Міноборони Росії повітряне угруповання з понад 70 літаків Іл-76 та 5 Ан-124 цілодобово перекидає підрозділи російського контингенту миротворчих сил ОДКБ до Казахстану”, – зазначено у повідомленні.

Як повідомляють у Міноборони РФ, російські літаки військово-транспортної авіації також задіяні для оперативного перекидання військових контингентів Білорусі, Таджикистану, Киргизії та Вірменії.

До складу російських миротворчих сил входять підрозділи 45-ї окремої бригади спецназу ВДВ, 98-ї повітряно-десантної дивізії ВДВ та 31-ї окремої бригади ВДВ.

“Усі військовослужбовці російського контингенту пройшли спеціальну підготовку та мають реальний бойовий досвід” – ідеться в повідомленні Міноборони Росії.

Чому це важливо:

Росія позиціонує ОДКБ як альтернативу НАТО. Експерти називають ОДКБ структурою, за допомогою якої Москва керує сусідніми країнами. Раніше не було прецедентів, щоб ОДКБ надсилала миротворців до країн-учасниць довогору.

Нагадаємо: