Минулого тижня світові ЗМІ повідомляли, що адміністрація Президента США Джо Байдена схиляється до надання Україні реактивних систем залпового вогню, про необхідність поставки яких неодноразово заявляли представники влади України. Зокрема повідомлялося, що Білий дім розглядав можливість надання Україні високоточних РСЗВ MLRS і HIMARS. Проте нещодавно стало відомо, що натомість ми отримаємо лише системи з дальністю пострілу близько 70 км (43 милі) MLRS, а не тактичні ракетні системи, які стріляють майже на 295 км (186 миль).
Радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Леонід Поляков розповів, як таке рішення США вплине на хід війни.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Чому США не погодились надати нам РСЗВ із більшою дальністю польоту?
Я би не вживав вираз, який дуже полюбили ЗМІ, що США нам «відмовили Україні» в наданні певного озброєння. Особливо, якщо йдеться про реактивні системи залпового вогню, які стріляють на 300 км. По-перше, так є поки що і як буде завтра – невідомо. Крім того, як сказала посол Макарова, ці поставки не входять у схвалений Байденом ленд-ліз, а це дуже важливо. Що входить у ленд-ліз – ми наразі не знаємо.
По-друге, на відстані 300 км. може наносити удар окремий боєприпас ATACMS і так, нам його поки не дають. Що стосується мобільної системи залпового вогню як HIMARS, то нам нібито поки теж її не дають.
Натомість до нас вже їдуть системи РСЗВ типу MLRS M270 (Multiple Launch Rocket System). Вони ведуть вогонь високоточним боєприпасом на відстань 40 миль (65-70 км.). Така система захоплює меншу площу враження і б’є на меншу відстань, ніж HIMARS.
Як це вплине на хід війни?
На тій стадії війни, в якій ми перебуваємо сьогодні, артилерія вирішує багато. Тому для нас і MLRS M270 – це дуже непогано. Головне, щоб таких систем у нас було якнайбільше, бо вони набагато точніші та якісніші, ніж російська зброя такого ж типу. Тобто, наразі нам абсолютно вистачає цього виду РСЗВ. Звісно, хочеться, аби нам привезли все та відразу, щоб ми могли одразу взятись за деблокаду Чорного моря. Нам би дозволили це зробити системи із високоточними ракетами, які б’ють на 300 км. Ми могли б звільнити свої порти і припинити російське піратство у Чорному морі, що б зміцнило нашу економіку. Але якщо говорити про наземну війну, то зараз нам повністю вистачає MLRS M270.
Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua
Довідка:
M270 MLRS (Multiple Launch Rocket System) — американська реактивна система залпового вогню на гусеничній базі БМП «Бредлі» виробництва компанії Vought. РСЗВ M270 призначена для виконання в будь-який час доби та за різних погодних умов бойових завдань з ураження і знищення з закритих вогневих позицій на відстанях понад 30 км районів зосередження військ та бойової техніки, позицій ствольної та реактивної артилерії противника, районів розгортання його сил і засобів протиповітряної оборони, вантажних автомобілів, легкоброньованих бронетранспортерів, а також командних пунктів, вузлів зв’язку та інших площинних цілей
Характеристики:
Маса: 24 560 кг.
Довжина: 6970 мм.
Висота: 2620 мм.
Калібр: 227 мм.
Кількість: 12 зарядів
Максимальна дальність стрільби: 80 00 м.
Площа ураження: 25 000 м²
Екіпаж: 3 людини
Час залпу: 48 с.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Допомогти українцям: як італієць в час війни організовує підприємство в Україні
- Чи можлива зараз розмова Зеленського з путіним? Політтехнолог розповів деталі
- Чому Порошенка не випускали за кордон і які це матиме наслідки? Відповідь експерта
- Альтернатива ЄС із Британією на чолі: наскільки це реально і чи потрібна вона Україні? – думка експерта
- «Нам необхідно розблокувати наші порти самотужки, знищивши російський флот»: військовий експерт
- Валерій Клочок: «США готуються ввести в Україну свою армію»