Один із менших синів глави Чечні Рамзана Кадирова – 15-річний Адам – жорстоко побив людину у слідчому ізоляторі. Батько сам похвалився відео того, як підліток знущався з чоловіка, якого підозрюють у спаленні Корану.
Після скандалу Кадиров-молодший видав у Instagram “тріумфальний пост”, але знову зазнав критики від підписників. Водночас політтехнологи кажуть, що увага до цієї ситуації та реакція самого чеченського лідера може свідчити про початок певних змін у республіці, яка є суб’єктом країни-агресора РФ.
За даними ЗМІ, Адам Кадиров опинився у центрі скандалу через публікацію 25 вересня його батьком відео, на якому хлопець б’є у грозненському СІЗО активіста Микиту Журавля, заарештованого за спалення Корану.
“Без перебільшення, так, я пишаюся вчинком Адама. Його завжди відрізняло бажання рости не серед однолітків, а серед старших, завдяки чому в нього формуються дорослі ідеали честі, гідності та захисту своєї релігії. Поважаю його вибір”, – прокоментував вчинок сина Кадиров-старший.
а добу, що минула після того, жодна з вищих посадових осіб РФ не прокоментувала ситуацію по суті.
“Одразу зазначу, що історію з сином Кадирова не коментуватиму”, – так відповів журналістам прессекретар Кремля Дмитро Пєсков, додавши на уточнення чому: “Не хочу”.
Так само нічого про подію не сказали ні правоохоронні органи, ні урядовці, наприклад російський міністр юстиції Костянтин Чуйченко, ні речники обох палат парламенту РФ.
І тільки віцеспікер держдуми від партії “Нові люди” Владислав Даванков заявив, мовляв, у законі про захист почуттів вірян нічого не сказано про побиття в СІЗО як прийнятне покарання. Він також нагадав: попри те, що Росія – країна “велика і дуже різна”, закон таки “має бути єдиним для всіх”.
ам Адам Кадиров розмістив в Instagram перший після побиття ув’язненого пост, висловивши зверхність, а не хвилювання через подію.
“Можеш пліткувати, ненавидіти, заздрити та обговорювати мене. Але ж ми обоє розуміємо, що під час зустрічі ти будеш мені мило посміхатися…” – написав він, а у відповідь підписники зразу пояснили сину Кадирова, хто він і чого вартий.
Зі свого боку політтехнолог Борис Тизенгаузен наголосив, що випадки побиття є нормою для чеченського лідера, а ситуація з його 15-річним сином може свідчити про те, що в республіці почали операцію “наступник”.
“Цікавою є послідовність подій, які пов’язані з так званим главою Чечні. Дедалі частіше говорять, що він важко хворіє, або його взагалі немає серед живих. Тепер в інформаційному полі з’явився його син, до якого одразу виник інтерес”, – зазначив він.
Фахівець звернув увагу, що Адама Кадирова почали показувати як захисника релігійних цінностей, захисника Корану.
“Мені це говорить про те, що, найімовірніше, триває плавна підготовка до операції “наступник”. Людям хочуть показати, який він захисник, хоча він і побив людину”, – розповів Тизенгаузен у коментарі “24 каналу”.
Він додав, що для самого Рамзана Кадирова це цілком нормальна й прийнятна історія. Правозахисники, які працюють над порушенням прав людей, можуть показати сотні справ про те, як у Чечні зникають цілі сім’ї.
Кадирова-молодшого вже починають готувати до політики, але питання в тому, хто стане так званим регентом підлітка. Для цього, на думку політтехнолога, є два кандидати: Магомед Даудов і Адам Делімханов.
“Це дві абсолютно різні моделі ведення управління, тому буде цікаво. До того ж вони ще й підключили Ксенію Собчак, що теж є показником. Вона свого часу відіграла важливу роль – показала, що в Росії опозиція може бути тільки гламурною і безкорисною”, – зауважив Тизенгаузен.
За офіційними даними, в Рамзана Кадирова 10 рідних дітей – четверо синів і шість дочок, а ще двоє всиновлених хлопців-братів. Найстарший спадкоємець глави Чечні – 17-річний Ахмат – нині висувається до влади в Росії.