Експерт розповів, чи довго ще Туреччина, ОАЕ, Ізраїль Грузія та країни ОДКБ вільно прийматимуть росіян

Політолог Ігор Петренко розповів, чи довго ще Туреччина, ОАЕ, Ізраїль Грузія та країни ОДКБ вільно прийматимуть росіян.

Про це він сказав в інтерв’ю ІА «ПІКА».

“Ці країни поки дозволяють в’їзд росіянам і приймають їх, адже отримують від цього певні вигоди. Наприклад, до Еміратів переїжджають заможні росіяни і перевозять туди свій бізнес, купують там нерухомість, сплачують  податки, зареєструвавши бізнес. Але це все до того часу, поки не набудуть чинності вторинні санкції, коли будь-яка співпраця з росіянами буде максимально токсичною”, – зазначив експерт.

Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica

І додав: “Також з огляду на те, що Туреччина вже не проти вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, росії це швидше за все не дуже до вподоби і вона може спробувати підняти ставки, оскільки виходить, що росіяни будуть повністю замкнені у своєму «гетто» і це спричинить внутрішній додатковий тиск на них. Але це добре для України”.

“Ізраїль, думаю, позицію свою також буде змінювати. По-перше, очільник МЗС рф лавров тут доливає масла у вогонь своїми заявами; також з боку США і Британії наростає тиск, а Штати ж є найбільшим союзником Ізраїлю. А коли дійде до того, що рф визнають країною-спонсором тероризму, це суттєво вплине і на тих росіян, які переїхали і перевезли свої бізнеси за кордон. І якщо відповідні зареєстровані компанії порушуватимуть санкції, це суттєво впливатиме на відповідну країну. І коли почнуться конкретні прецеденти і вигнання росіян з цієї країни, тоді для них шляхи в інші країни швидко закриються.

Влада ж Грузії скоро зіштовхнеться з проблемами, адже чим у складнішій ситуації буде росія, тим на більшому роздоріжжі буде і грузинське керівництво. Адже орієнтуватися на слабку росію, перебуваючи під прицілом з боку свого народу, а також міжнародних партнерів, буде доволі складно для цієї країни. Тому вони грають у свою гру, бо їм це  вигідно.

Якщо говорити про країни ОДКБ, то у них позиція теж далеко не проросійська. Вірменія, Казахстан мають інші орієнтири. Залишиться Туркменістан і білорусь”, – резюмував експерт.

Більше читайте тут: “Діагноз «русскій або «за кораблем»! Чому росіян невдовзі закриють у залізному «гетто»