Білорусь – це країна, яка офіційно не бере участі у російсько-українській війні, але попри це є неабияким союзником кремля. Так, нещодавно президент рф владімір путін пообіцяв найближчим часом передати білорусі комплекси “Іскандер М”, які можуть використовувати балістичні та крилаті ракети, наголосивши, що у цих ракет можуть бути ядерні боєголовки. Ба більше, у соцмережах вже почала ширитись інформація, що рф це вже зробила і ракети з ядерними зарядами вже є на території білорусі.
Військовий експерт Інституту майбутнього Іван Ступак розповів, з якою метою росія заявляла про це та якими будуть наслідки таких вчинків.
Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».
Для чого росія хоче надати білорусі ядерну зброю?
Ядерні боєголовки можуть долати відстань у 10 000 кілометрів, і я не бачу сенсу переміщати їх на 500 км ближче до Європи, аби досягати яких стратегічних цілей. Тому я думаю, що рішення має політичний характер і його метою є залякування всього світу. Також на білорусь ніхто не планує нападати, бо ця країна нікому не потрібна. Це «брязкання зброєю». путін таким чином хоче показати, що існує ще одна ядерна держава, яка підтримує москву. Це така собі відповідь росії на розширення НАТО.
Чи може це перерости у ядерну війну?
Звісно, що ні! Це просто рух фігур на дошці. Ми цю ситуацію можемо порівняти із тим, як людина, яка нещодавно купила автівку, намагається паркувати її якнайближче до свого дому. Тобто, ти можеш її залишити за 300 метрів від свого під’їзду, а можеш «протягти» ще 100 метрів і залишити її на відстані у 200 м. Це не економить ні часу, ні пального, але це робиться для того, щоб усі сусіди бачили, що в тебе є автомобіль. Так само і тут: стратегічно це нічого не вирішує, але це видно і показово. Тому якщо путін задумає завдати ядерного удару, він не буде зважати на те, чи є в білорусі такі ракети.
Новини, аналітика, ексклюзив – у нашому Телеграм-каналі! Приєднуйтесь! https://t.me/informagenstvopica
Крім того, в білорусі не можна розміщувати ядерну зброю – це ж не просто привезти ракети і залишити їх у якомусь сараї. Нещодавно туди їздила ціла комісія, яка визначає, чи можна в цій державі утримувати таке озброєння, і їхній висновок був негативний. Це ж потрібно масу обладнання, комунікації тощо. І таке рішення не змінюється за один місяць.
Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням:
- Курс долара, можливий дефолт і ріст цін: що очікує українців найближчим часом?
- Куди може втекти путін, якщо програє війну з Україною?
- Чому Зеленський так тримається за Єрмака? Відповідь політаналітика
- Політолог розповів, чи стане Джонсон Генеральним секретарем НАТО
- “Головне, щоб цей процес мав результат”: експерт про незаконне вивезення грошей з України