Відомство канцлера Німеччини, затримуючи постачання необхідної зброї до України, відіграє на руку президенту РФ Володимиру Путіну.
Про це заявив депутат Бундестагу від опозиційної Християнсько-демократичної об’єднаної фракції Родеріх Кізеветтер в інтерв’ю телеканалу n-tv.
«Це надзвичайна війна на виснаження, спричинена ваганням у підтримці. Можливо, навіть особливо – з боку Німеччини», – висловив думку політик.
Колишній військовослужбовець Бундесверу відзначив, що Збройні Сили України ведуть війну в умовах, в які Бундестаг ніколи б не відправив німецьких військових без переваги в повітрі, при нестачі боєприпасів, труднощах із постачанням запчастин, проблемами з ротацією особового складу.
Кізеветтер нагадав, що його країна надала Україні лише 16 танків Leopard. Паралельно Німеччина відмовилася брати участь у «коаліції винищувачів«, хоча мала можливість надати близько 30-40 своїх винищувачів Eurofighter, які незабаром вийдуть з експлуатації. А тепер через відсутність політичної волі ФРН відбувається затримка із передачею крилатих ракет Taurus.
«Німеччина повинна була масово виробляти боєприпаси протягом зими. Британці запропонували збільшити виробництво боєприпасів у вісім разів. Німці нічого не зробили. Це дозволило росіянам глибоко окопатися, тому атаки могли відбуватися лише частинами та з великими втратами», – зауважив депутат Бундестагу.
Він додав, що крім гасла «підтримуватимемо Україну, доки це буде необхідно», мало б бути також висловлено інше: «надавати якомога швидшу та максимальну допомогу».
За словами депутата, виникає враження, ніби деякі країни, зокрема Німеччина, більше зосереджені на тому, щоб Росія виснажилася без зазнання поразки, і заради цього готові прийняти поразку України. Кізеветтер вказав на два основних неправильних припущення, згідно з його точкою зору, які присутні у канцлерському відомстві ФРН: недостатня довіра до Києва та неусвідомлення того, що Україна насправді стримує розповсюдження війни і тим самим захищає свободу Європи.
Зазначаючи це, він вказав, що Шольц не дуже чітко формулює завдання у війні перед громадянами ФРН, стверджуючи, що «Росія не повинна перемогти».
«Метою Путіна є захоплення не лише України та Білорусі, що фактично вже відбулося, а й країн Балтії та Республіки Молдова», – попереджає політик.