Чому лояльні до росії держави погодились підтримати санкції проти рф? – думка політолога

Росія завжди мала в Європі держав-сателітів, які постійно були лояльними до її політики. До таких країн можна віднести Сербію, Угорщину та Болгарію, тому зовсім не дивно, що саме ці держави намагались бойкотувати введення санкцій Європейського Союзу проти рф. Проте нещодавно ці три країни погодились долучитись до енергетичних обмежень проти кремля, які будуть дуже дошкульними для росіян.

Політолог Олесь Доній розповів, чому ці держави змінили свою думку.

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Чому деякі країни Європи підтримують політику росії?

Україна вдячна всім своїм союзникам без винятку, але вони є різні та їх можна умовно поділити на «твердих» та «м’яких». «Тверді» – це ті, які яскравіше усвідомлюють небезпеку, яку несе росія. Це, наприклад, країни Балтії, які не раз страждали від рук цієї держави, та Польща, яка пережила чотири розподіли за участі росіян. А «м’якшими» союзники бувають із абсолютно різних причин: історичних (Болгарія, яка досі вдячна російській імперії за створення Болгарської держави окремо від Османської імперії), мовних, коли країна наближена до росії за цією ознакою (знову ж таки, Болгарія), релігійних (православні Кіпр, Греція, Болгарія та проросійські сили в Румунії). А ще є сучасні економічні причини, за яких деякі держави залежні від російських енергоносіїв – Угорщина, Австрія та інші.

Окрім того, є ще й «невидима» робота російських спецслужб, які також укладають союзи журналістів, професури, політиків та інтелектуалів у західних країнах. Все це у купі дає такі результати, за яких політичні еліти різних держав стають лояльними до росії. Ба більше, усі країни тою чи іншою мірою корумповані кремлем. На прикладі того ж Шрьодера ми бачимо те, як працюють російські гроші. Він не дбав про інтереси власної нації, а про свої особисті, захищаючи інтереси рф. Таких людей у Європі, на жаль, чимало. Крім того нагадаю, що Європа була готова до окупації України та здачі росії Києва на початку вторгнення, бо всі посольства виїхали зі столиці України.

Що стало причиною зміни позиції таких держав?

А тут вже грають роль внутрішні змагання в кожній країні за суспільну прихильність. З одного боку є оці російські впливи та корупція, а з іншого боку народи багатьох держав хочуть допомагати Україні. Влада багатьох європейських країн спочатку нам була готова надавати лише гуманітарну допомогу та стрілецьку зброю, але після звірств російської армії у Бучі відбувся злам у свідомості європейських політиків.

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Ці «змагання» за прихильність продовжуються і це не одномоментне рішення. Наші союзники не перейшли повністю на наш бік і ми також постійно будемо боротись за лояльність таких країн. Тому нам постійно треба працювати із кожною державою окремо. Причому, починати варто саме із суспільств, бо саме вони є найбільш прихильними до нас.

Тому той факт, що Болгарія, Сербія чи Угорщина змінили свою риторику в більш проукраїнський бік, свідчить про те, що зараз там домінують саме проукраїнські процеси. Люди цих країн хочуть допомагати Україні, а політики хочуть, щоб за них проголосували. Тому другі повинні догоджати першим.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: