«Блокування» Калінінграда Литвою: чи відкриє рф ще один фронт? – думка експерта

Нещодавно Литва оголосила, що припинить пропуск транзиту з Калінінградської області (Кенігсбергу) та до неї з інших регіонів росії частини переліку товарів, які підпадають під обмежувальні заходи, введені Європейським союзом. Таким чином Вільнюс просто виконує умови санкцій, якими цивілізований світ обклав країну-агресора.

Натомість на росії, ясна річ, неабияк «підгоріло». Так, представниця МЗС росії марія захарова назвала дії Литви «ворожими» та описала відносини між республікою та росією фразою «зараз вже не до розмов». Саме тому рф почала військові навчання у Калінінградській області, де військовослужбовці Балтійського флоту проводять навчання ракетних та артилерійських підрозділів. У маневрах задіяні приблизно 1 тисяча російських військовослужбовців та понад 100 одиниць бойової та спеціальної техніки артилерійських та ракетних частин. Відповідно, весь світ заговорив про нову загрозу з боку кремля, але тепер мова йде про Литву, яка є членом НАТО.

Екснардеп, політик і медіаексперт Євген Рибчинський розповів про причини та наслідки такої поведінки Литви.  

Про це він розказав у ексклюзивному коментарі для ІА «ПІКА».

Чому Литва обрала таку позицію?

Я почав би з того, що реальної блокади, про яку часто пишуть в пресі, немає. Литва спокійно пропускає до 50-ти відсотків російських товарів, які не підпадають під західні санкції. Тобто, якщо із Балтійського моря до росії іде паром із нафтою, а цей продукт є підсанкційним, то Вільнюс його не пропускає. Але якщо це продукти харчування, то вони вільно їдуть до рф. Просто москва все це перетворила черговий конфлікт і протистояння. Всі ці стрільби, які вони там влаштували, є нічим іншим, як «грою м’язами» і «брязканням зброєю». росія таким чином просто показує свої сили, лякає Литву і перевіряє НАТО на міцність. Це те, чим займався путін все життя – він завжди «покусував» свого «господаря» і таким чином розширював власні права. Така поведінка є притаманною більше тварині, а не людям. Все дійшло до того, що рф стала вільно себе почувати у будь-якому морі, стріляючи, куди їй заманеться. Але аж тепер ЄС став показувати путіну його рамки.

Чи вдасться «загнати у вольєр» цю тварину в обличчі росії? Тобто, чи дійде до якогось відкритого протистояння і хто, врешті, піддасться?

Ексклюзивні новини у нашому Телеграм-каналі! ! Приєднуйтесь! https://t.me/pika_net_ua

Я думаю, що насправді НАТО ще не готовий до відкритого протистояння із росією. Альянс може давати нам зброю, підтримувати нас у війні, але вступати у відкрите протистояння не хоче. Тому я думаю, що цей конфлікт навіть не буде локальним. Все одно Європа піде на якісь поступки, буде визначено, перевезення яких товарів припиниться, а які будуть пропускатись. Іншими словами, Захід знову частково прогнеться під росію, як він робить це завжди. Гляньте, хоча б, на санкції через розв’язання війни в Україні: те, що Євросоюз ухвалив у 6-му пакеті, можна було внести і в другий. Все йде настільки довго й поступово, що росії вистачить ще надовго.

Більше ексклюзивних новин читайте за посиланням: