Байден зустрівся з Тихановською: усі деталі

Очільник США Джо Байден провів зустріч з лідеркою білоруської опозиції Світланою Тихановською.

Про це повідомили Байден у Twitter, “Європейська правда“, Тихановська в коментарі “Настоящему времени”.

“Для мене було честю зустрітися з Тихановською у Білому домі цього ранку. США підтримують прагнення громадян Білорусі до демократії й дотримання прав людини”, – заявив Байден.

До слова, Тихановська відвідує США за офіційним запрошенням Держдепартаменту. Вона вже провела переговори з високопоставленими представниками адміністрації США, конгресменами і сенаторами.

19 липня вона зустрілася з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, його заступником Вікторією Нуланд і радником Держдепартаменту США Дереком Шоллем.

На зустрічі Тихановська закликала США прийняти пакет екстреної допомоги для білоруських незалежних ЗМІ та журналістських розслідувань, а також посилити разом з партнерами політичний та економічний тиск на режим Олександра Лукашенка, в тому числі зупинити контракти з режимом і ввести санкції, а також синхронізувати дії з ЄС, Великою Британією і Канадою.

Пізніше Тихановська написала у своєму Телеграм-каналі, виходить з Білого дому з упевненістю, що голос мільйонів білорусів був почутий.

“Білоруська революція не пов’язана з геополітикою. Це демократичний вибір білорусів, і моральний обов’язок США – підтримати нас. Суверенітет Білорусі не підлягає обговоренню і торгу. Будь-які угоди, підписані нелегітимним режимом, незаконні. Рішенням кризи можуть стати лише нові вільні вибори під міжнародним контролем. А всі ув’язнені з політичних мотивів повинні бути звільнені без будь-яких умов”, – написала вона.

Читайте також: