Байден вважає, що на звʼязки Маска з іншими країнами варто звернути увагу

Президент США Джо Байден вважає, що відносини мільярдера Ілона Маска з іншими країнами «варті уваги», хоча він відмовився сказати, чи робила найбагатша людина у світі щось недоречне, пише Bloomberg.

  • «Я думаю, що співпраця та/або технічні відносини Ілона Маска з іншими країнами заслуговують на увагу. Незалежно від того, чи він робить щось неналежне, я цього не стверджую. Я вважаю, що на них варто звернути увагу. Але це все, що скажу», – заявив Байден на пресконференції в Білому домі в середу.
  • Минулого місяця джерела повідомили, що адміністрація Байдена обговорювала питання про те, чи мають США піддати деякі з підприємств Маска перевірці національної безпеки, включаючи його угоду про купівлю соцмережі Twitter.
  • Одним з елементів угоди з купівлі Twitter Inc. вартістю $44 млрд була присутність іноземних інвесторів у консорціумі Маска. До групи входять принц Саудівської Аравії Альвалід бін Талал, криптобіржа Binance, заснована і керована вихідцем з Китаю, і суверенний фонд Катару.
  • Крім того, автовиробник Маска Tesla отримує близько 25% своїх доходів з Китаю.
  • Як відомо, у вересні SpaceX Ілона Маска надіслала листа до Пентагону, що більше не може фінансувати Starlink для України. Компанія оцінила потребу в фінансуванні в $120 млн до кінця 2022-го і $400 млн – у наступному році. Ілон Маск підтвердив, що SpaceX хоче відмовитися від фінансування Starlink в Україні. Він додав, що виконує «рекомендації експосла України в Німеччині Мельника – «йти до біса».

Наступного дня Маск у Twitter написав, що компанія все-таки продовжить фінансування Starlink в Україні.

Представники адміністрації президента США Джо Байдена обговорювали, чи мають деякі з підприємств мільярдера Ілона Маска пройти перевірку на ризик для національної безпеки, пише Bloomberg із посиланням на джерела. Перевірити також хочуть угоду про придбання Twitter і супутникової мережі Starlink компанії SpaceX.

Офіційні особи США стурбовані через нещодавню погрозу Маска припинити постачання супутникової служби Starlink в Україну і його все більш дружньою позицією щодо Росії. Вони також були занепокоєні його планами щодо купівлі Twitter із групою іноземних інвесторів.