Байден отримав гроші від російського лобіста, перш ніж скасувати санкції проти “Північного потоку-2” – New York Post
Президент США Джо Байден за кілька місяців до того, як скасувати санкції проти оператора “Північного потоку-2”, отримав гроші від російського лобіста, прихильника газопроводу Річарда Берта.
Це при цьому можуть вважатися порушенням передвиборчої обіцянки американського лідера, інформує New York Post.
Берт пожертвував 4000 доларів у жовтні 2020 року. У березні того ж року він витратив 10 000 доларів на комітет політичних дій Unite The County.
“Гроші від Берта не тільки порушують передвиборче зобов’язання Байдена не брати гроші від лобістів, а й мають особливе значення, оскільки тепер він бере безпосередню участь у лобіюванні “Північного потоку-2”, – зазначено в публікації.
Берт уклав партнерські угоди з п’ятьма європейськими енергетичними компаніями: ENGIE, OMV, Shell, Uniper і Wintershall Dea. Форми розкриття інформації про лобіювання показують, що Берт нині захищає інтереси всіх п’ятьох. Він займається просуванням “Північного потоку-2” і консультує щодо санкцій.
“Коли Річард Берт зробив пожертву до Фонду перемоги Байдена, він не визнав, що був зареєстрованим іноземним агентом і, отже, не мав права робити внески”, – сказав The Post представник Національного комітету Демократичної партії.
Нагадаємо, одне з найбільших світових агентств зі штаб-квартирою в Великобританії Reuters заявило, що рішення США скасувати санкції проти “Північного потоку-2” – оливкова гілка, яка символізує можливе поліпшення ставлення між РФ і американцями.
До того ж видання додало, що Німеччина і США в результаті зняття санкцій “активізували економічні зв’язки”. “Президент Байден тепер зробив крок нам назустріч у конфлікті щодо “Північного потоку-2”, – цитує агентство канцлера Німеччини Ангелу Меркель.
Проєкт “Північний потік-2” оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати “Північний потік-2” сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. “Газпром” надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.
Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов’язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Однак пізніше терміни перенесли на кінець року.